En Çok Okunan Kitaplar 2018 Yaz liste

En Çok Okunan Kitaplar Listesi Yaz 2018

Kitap blogları ve tanıtım sayfaları gibi konular üzerine çalışırken kitap listelerini boşladığımızı fark ettik ve son zamanların popüler kitaplarını sizler için derlemeye karar verdik. İnsanlar şu sıralar neler okuyor, hangi kitaplar popüler gibi sorular aklınızı kurcalıyorsa ve kitap mağazalarındaki “Çok Satanlar” kategorisinin önünde uzun zaman geçirmeyi sevenlerdenseniz bu listemiz tam size göre. 2018’in yaz aylarında en çok okunan kitaplar listesi’nde Stefan Zweig ve George Orwell gibi aşina olduğumuz isimlerin yeniden veya ilk kez Türkçe basılıp popüler olan güzel kitaplarının yanında Oğuzhan Uğur, Özgür Bacaksız gibi son dönemde önerilen kitaplar listelerine dahil olmuş yazarlardan yeni çıkan kitaplar da yer alıyor.

En Çok Okunan Kitaplar 2018 Yaz
En Çok Okunan Kitaplar 2018 Yaz

En Çok Okunan Kitaplar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En Çok Okunan Kitaplar Listesi Sonbahar 2018

1. 67 / Oğuzhan Uğur

“Peşimizde olanlar, belki de içimizdeydi.”

67 - Oğuzhan Uğur
67 – Oğuzhan Uğur

Oğuzhan Uğur çok boyutlu düşünüp fikirlerini topluluklara hem yazı ile hem söz ile iyi bir şekilde aktarabilen muazzör bir kişilik. Bu kitabı da okuyucuların hoşuna gitmiş ve popüler kitaplar arasında yerini almış. 

2. Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı / Mark Manson

“Gerçek şu ki hayat bazen berbattır ve yapabileceğiniz en sağlıklı şey de bunu kabul etmektir.”

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı
Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı

Kitabın okuyucuları arasında kitabı çok güzel ve mantıklı bulan da var boş bulan da. Bazıları kitabın kendi içinde çok tekrara düştüğünü söylerken bazılarıda hayata bakış açımı yansıtıyor gibi yorumlarda bulunmuş. Kitabın adından gereği mi yoksa içeriğinden gereği mi bilemiyorum ama D&R ‘ın sayfasında popüler kitaplar arasına girmiş.

3. Kırlangıç Çığlığı / Ahmet Ümit

“Acıyı gördüm. gözlerinin ortasında bir çiçek gibi büyüyen irisin önce ağır ağır büzülmesini, ardından çığlık gibi ansızın patlamasını gördüm. titreyen dudaklar, bal mumuna dönüşen yüzleri, çöken yanakları, irileşen elmacık kemiklerini, birer mağara gibi derinleşen göz çukurlarını, kurumuş ağızların içinde pelteleşen dilleri gördüm.”

Kırlangıç Çığlığı
Kırlangıç Çığlığı

Polisiyenin Türkiye temsilcisi Ahmet Ümit’in kaleminden çıkan Başkomser Nevzat serisinin 6. cildi. Okuyucular arasında kitabı beğenenler de, ağır eleştirilerde bulunanlar da olmuş. Polisiye roman sevenlerin okuyabileceği bir seri gibi gözüküyor. Ayrıca kitabın alıntılarından anladığım üzere betimlemeleri epey güzel. Bugünlerde indirimli fiyattan da bulabiliyorsunuz raflarda. Bir de sizler okuyup yorumlamak isterseniz, sosyal medya hesaplarımızdan bize yazmayı unutmayın. 🙂

4. Fahrenheit 451 / Ray Bradbury

“İyi yazarlar genellikle hayatın gerçeklerine dokunurlardı. Bu bakımdan kitaplardan neden bu kadar nefret edildiğini, korkulduğunu anlıyor musunuz? Hayatın gerçek yönlerini veriyorlar”

Fahrenheit 451 Ray Bradbury
Fahrenheit 451 Ray Bradbury

Bilimkurgu sevenlerin okuması gereken bir kitap olduğu kanısı okuyucular arasında yaygın. İthaki baskısında muhteşem bir sunuşa sahip bir distopya kitabı olan Fahrenheit 451 birçok yönüyle ilgimi çekti. Benim okuma listemin başlarında yerini almış bulunmakta. 🙂 

5. Ikigai-Japonların Uzun ve Mutlu Yaşama Sırrı / Hector Garcia&Francesc Miralles

“Elinizi sıcak bir sobanın üzerine koyduğunuzda bir dakika bir saat gibi geçer. Hoş bir kızla geçirdiğiniz bir saat ise bir dakika gibi geçer. İşte bu izafiyettir.”

Ikigai-Japonların Uzun ve Mutlu Yaşama Sırrı
Ikigai-Japonların Uzun ve Mutlu Yaşama Sırrı

Herkesin bir ikigai’si olduğunu savunan bir Japon felsefesini anlatıyor. Okuyucular kitabı faydalı bulduklarını ama bazı kısımların gereksiz uzun tutulduğunu belirtiyorlar.

 

6. Olağanüstü Bir Gece / Stefan Zweig

“Eğer nasıl biri olduğumu bilseydiniz, şu anda beni selamlarken yüzünüzde gördüğüm o tatlı, dostane gülümseme kim bilir nasıl donup kalırdı dudaklarınızın kıyısında!”

Olağanüstü Bir Gece Stefan Zweig
Olağanüstü Bir Gece Stefan Zweig

Psikolojik bir kitap olan “Olağanüstü Bir Gece” okuyucular tarafından beğenilmiş. Anlatımın ağır olmasından şikayetçi olan da var, Stefan Zweig kalitesinde bir kitap diyen de. Sayfa sayısı da dikkate alındığında yalnızca yazarın popülerliği için bile bugünlerde okunabilecek bir kitap diye düşünüyorum.

7. Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim / Nilgün Bodur

“Sadece hayatta değil, ayakta da kalarak, mutlu olarak, kahkaha atarak yeneriz düşmanlarımızı. En büyük intikam, intikami bile düşünmemektir. En büyük intikam bilgisizliktir. En büyük intikam, senin aynada gördüğünü onun artık görmemesidir.”

Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim
Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim

Hayatın içinden olan konuları yalın bir anlatım ile anlattığını söylemiş birçok okuyucu. Popüler kültürün desteklediği, katkısı olmayan kitaplar arasına koyanlar da olmuş. Ben yine de ön yargılı davranmayıp bir şans vermekten yanayım. 

8. Bazı Yollar Yalnız Yürünür / Özgür Bacaksız

“Yolculuk biraz görüşünü değiştirmek, biraz katı fikirlerini değiştirmek, peşin hükümleri, sivri yargıları değiştirmektir.Yolculuk gezdiğin zaman üstüne yapışan o kirli gömleği atmaktır. Karanlık havayı, aydınlığa çevirmektir.”

Bazı Yollar Yalnız Yürünür
Bazı Yollar Yalnız Yürünür

Kapak tasarımı çok hoşuma giden kitap ünlü deyişler üzerine yazarın yaptığı yorumlar ile kurulmuş. Kitabı çok seven de var, sıkıcı bulan da. Bazı okuyucular kitabın zaten bilinen şeyleri tekrar ettiğini ve yazarının edebiyattan uzak durması gerektiğini söylemiş. Bazı okuyucular ise kitabı gayet akıcı ve faydalı bulmuş. İyisi mi siz kendiniz okuyup bir değerlendirin. 🙂

9. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu / Stefan Zweig

“Sen, beni asla, asla tanımayan, bir su birikintisinin yanından geçercesine yanımdan geçip giden, bir taşa basarcasına üstüme basan, hep, ama hep yoluna devam eden ve beni sonsuz bir bekleyiş içerisinde bırakan sen, kimsin ki benim için?”

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu
Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

Aşk temalı bu kitap yazarın diğer kitapları gibi çok beğenilmiş. Bu kısa kitaba bir çok duyguyu akıcı bir anlatım ile sığdıran yazara övgüler içeren yorumlar yazılmış.

10. 1984 / George Orwell

“İnsan, ardında tek bir iz bile, bir kağıt parçasına karalanmış tek bir adsız sözcük bile bırakamadıktan sonra, geleceğe nasıl seslenebilirdi?”

1984 George Orwell
1984 George Orwell

Herkesin mutlaka bir yerlerde duyduğu George Orwell’ın meşhur distopya kitabı. Tahmin ettiğiniz üzere dünya çapında popüler olan bu kitab hakkında okuyucuların yorumları da oldukça olumlu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Çok Satanlar – 2018 

Son Söz

D&R ‘ın internet sitesindeki ‘çok satanlar’ sayfasından derledik bu en çok okunan kitaplar listesi’ni. 2018’de en çok satan ve okunan popüler kitaplar arasından 10 tanesini sizlere kitap önerileri olarak tanıtmış olduk. Umarım faydalı olmuştur. Görüşlerinizi bize sosyal medya hesaplarımızdan ulaştırabilirsiniz. Diğer listelerimize de göz atmayı unutmayın.

Kaynak: D&RArama Tags & Etiket;

çok satanlar, çok satan kitaplar, popüler kitaplar, hangi kitaplar popüler, son zamanların popüler kitapları, hangi kitaplar popüler, son ayların popüler kitapları, en çok okunan kitaplar listesi, en çok okunan kitaplar 2018, yeni çıkan kitaplar, güzel kitaplar, yaz 2018, kitap önerileri

Yazar: Bilge Binici
Editör: Mustafa Özbaylanlı

E-posta Aboneliği OluşturunYeni İçeriklerimizi Kaçırmayın

Yazar: Bilge Binici

1 thought on “En Çok Okunan Kitaplar Listesi Yaz 2018

Yorumlar kapalı.