Eğitimde Bilişim Teknolojilerinin Önemi, Uzaktan Eğitim, Endüstri 4.0, Robotik

Post Podcast 2 – Eğitimde Bilişim Teknolojilerinin Önemi, Uzaktan Eğitim, Endüstri 4.0, Robotik

Kitapmeetup Post Podcast serimizin 2. bölümünde Mustafa Kemal Taştekin Hoca ile Eğitimde Bilişim Teknolojilerinin Önemi hakkında konuştuk.

Kitapmeetup ekibinden Mustafa sorularını iletti, Mustafa Kemal Taştekin yanıtladı. “Eğitimde teknolojik materyal kullanımı eğitimi nasıl şekillendirir?” sorusunun yanıtlanmasının ardından uzaktan eğitimin önemi ve örgün eğitime entegre edilmesi konularına değinildi. Endüstri 4.0 ve Toplum 5.0’a geçiş ile teknolojinin toplumdaki yeri hakkında tartışıldı. Eğitimde kodlama ve robotik çalışmalarının öğrencinin algoritmik düşünme ve sosyal becerisine etkisi incelendi. Son olarak “STEM nedir” ve “STEAM nedir” sorularına yanıt arandı ve örneklerle açıklandı.

Önerilen Kaynaklar

Klaus Schwab – Dördüncü Sanayi Devrimi – Şimdi satın alın https://amzn.to/2ZFva5H

Klaus Schwab – Dördüncü Sanayi Devrimini Şekillendirmek – Şimdi satın alın https://amzn.to/2Bh9Iec

Mehmet Nur Tuğluk – Eğitimde Ve Endüstride 21. Yüzyıl Becerileri

https://www.mediaclick.com.tr/blog/endustri-5-0-nedir https://ogretimteknologu.com/2012/09/06/uzaktan-egitim-1/ https://ogretimteknologu.com/2012/06/19/egitim-teknoloji-nasi/ https://proente.com/endustri-40in-prensipleri/ https://proente.com/nesnelerin-interneti-nedir/ https://www.endustri40.com/endustri-4-0dan-toplum-5-0a/ https://yetenekvegitim.com/21-yuzyil-becerileri-ne-nasil-nerede/

E-posta Aboneliği OluşturunYeni İçeriklerimizi Kaçırmayın

Yazar: Kitapmeetup

Kültür Sanat Edebiyat