Ödül Alan Kitaplar Listesi

Yunus Nadi Ödülleri 2017

Türkiye’nin sanat alanında ilk özel ödülü olan Yunus Nadi Ödülleri 72 yıldır düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Bu yıl seçici kurullar tarafından 4 ayrı dalda ödül sahiplerini buldu.

Ödüle Layık Görülen Kitaplar Açıklandı
Ödüle Layık Görülen Kitaplar Açıklandı

Yunus Nadi Ödülleri

Seçici Kurulu’nu Hikmet Altınkaynak, Sezer Ateş Ayvaz, Metin Celâl, Nursel Duruel ve Seval Şahin’in oluşturduğu Yunus Nadi Öykü Ödülü’nün sahibi “Pera Mera” adlı eseriyle Murat Yalçın oldu.

Seçici Kurulu’nda Ahmet Cemal, Turhan Günay, Handan İnci, Güray Öz ve Yüksel Pazarkaya’nın yer aldığı Roman Ödülü’nü “Sibop” ile Başar Başarır aldı.

Seçici Kurulu’nda Ataol Behramoğlu, Egemen Berköz, Muzaffer İlhan Erdost, Turgay Fişekçi ve Doğan Hızlan bulunan Şiir Ödülü bu yıl iki isme verildi. “Şiirin Kıyılarında” kitabıyla Abdülkadir Paksoy ve “Gözleri Muhacir” kitabıyla İhsan Tevfik 2017 Yunus Nadi Şiir Ödülü’ne layık görüldü.

Seçici Kurulu’nu Erdal Atabek, Prof. Dr. Rona Aybay, Prof. Dr. Bozkurt Güvenç, Prof. Dr. Emre Kongar, Prof. Dr. İonna Kuçuradi ve Prof. Dr. Ahmet Mumcu’nun oluşturduğu Sosyal Bilimler Ödülü‘nü  “Mahalledeki AKP” adlı çalışmasıyla Sevinç Doğan kazandı.

Yunus Nadi Ödülleri töreni Nevşin Mengü’nün sunumuyla 25 Kasım 2017 Cumartesi günü saat 19.00’da Şişli’de Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde yapıldı.

E-posta Aboneliği OluşturunYeni İçeriklerimizi Kaçırmayın

Yazar: Kitapmeetup

Kültür Sanat Edebiyat