5. İstanbul CNR Kitap Fuarı Kitapseverleri Bekliyor

5. İstanbul CNR Kitap Fuarı Bakırköy 2018

Bu yıl 5.si düzenlenen İstanbul CNR Kitap Fuarı’nda binlerce kitap ve onlarca etkinlik kitapseverleri bekliyor. 20 ülkeden yerli yabancı 350 yayınevine ev sahipliği yapacak olan fuar 10 Mart’ta başladı. Gelin fuarın bu yılki temasına, onur konuğuna ve nerede gerçekleşeceğine birlikte göz atalım.

5. İstanbul CNR Kitap Fuarı Kitapseverleri Bekliyor
5. İstanbul CNR Kitap Fuarı Kitapseverleri Bekliyor

Bu Yılki Tema “OKU”

Uluslararası yayın kuruluşları ve sahafları bir araya getirecek olan fuarda 20 ülkeden 350 farklı yayınevi olacak. Yurtiçi ve yurtdışından birçok yazara ev sahipliği yapacak olan fuarın bu yılki teması “OKU”. Bu tema kapsamında gerçekleştirilecek olan 1000’in üzerindeki etkinlik sizleri bekliyor. Kitapseverler için kitap fuarları her zaman büyüleyici yerler oluyor. Biz kitapseverleri bekleyen belki milyonlarca kitap ile söyleşi ve imza günü gibi binlerce etkinlik olan bu fuara mutlaka katılmalısınız.

cnr uluslararası istanbul kitap fuarı ile ilgili görsel sonucu

Onur Konuğu Alev Alatlı

CNR EXPO Yeşilköy’de 10-18 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan fuara onur konuğu Türk edebiyatının usta isimlerinden Alev Alatlı olacak. Edebiyat alanında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’ne sahip olan Alatlı fuar boyunca imza günleri, panel ve söyleşiler ile okurlarıyla bir araya gelecek.

Batı'ya Yön Veren Metinler 4, Alev Alatlı (Sayfa 1635 - Varoluşçuluk, Jean-Paul Sartre. İlgi Kültür Sanat Yayınları, Alfa: İstanbul.)
Alev Alatlı

   

“İnsan kendini ne yapmışsa odur.” 

Batı’ya Yön Veren Metinler 4, Alev Alatlı

İlgili:

İz Bırakmış 20 Kadın Yazar
İz Bırakmış 20 Kadın Yazar

Necip Fazıl Kısakürek Sergisi

Ayrıca Fuar kapsamında Necip Fazıl Kısakürek’ in özel bir sergisi sizleri bekliyor olacak. Yazarın özel eşyalarından oluşacak olan sergide eserleri ve insanların üzerine etkileri üzerine sesli, görüntülü ve basılı malzemeler sergilenecek. Ayrıca sergide yazarın şiirleri de sergileniyor olacak.

Bir Adam Yaratmak, Necip Fazıl Kısakürek (Sayfa 112)
Necip Fazıl Kısakürek

 

 “Kefenimizden evvel çürüyoruz.”

Bir Adam Yaratmak, Necip Fazıl Kısakürek

İlgili:

Türk Edebiyatının Unutulmaz 10 Şairi ve Kitapları
Türk Edebiyatının Unutulmaz 10 Şairi ve Kitapları

CNR Kitap Fuarı Nerede Gerçekleşiyor?

Her yıl yoğun ilgi gören CNR Kitap Fuarı, Bakırköy’de yer alan CNR Expo Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Söz konusu bu alan 25 bin metrekare ile Avrasya’nın en büyük fuar merkezi. Fuarda Kültür ve Turizm Bakanlığı da 48 metrekarelik bir stantla temsil edilecek. İstanbul Valiliği, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, Kültür A.Ş ve KOSGEB tarafından desteklenen fuar geçtiğimiz yıl 400 binin üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Bu yılki tahminler 450 binden fazla kişinin ziyaret edeceği yönünde.

Kitap Fuarı’nın tamamını gezmek isteyen okurların en azından birkaç gününü fuara adaması gerekecek anlaşılan. Çünkü Avrasya’nın en büyük fuar alanı sizleri bekliyor.  🙂

Yazar: Bilge Binici
Editör: Mustafa Özbaylanlı

Kaynakça:

cnrkitapfuari.com

E-posta Aboneliği OluşturunYeni İçeriklerimizi Kaçırmayın

Yazar: Kitapmeetup

Kültür Sanat Edebiyat