İKSV Kültür Sanat Kart

İKSV Kültür Sanat Kart Nedir?

İlk kez geçen yıl “1000 Üniversiteli Aranıyor” sloganıyla duyduğumuz İKSV Kültür Sanat Kart çekilişi bu yıl da gündemde. 250 tl değerindeki İKSV Kültür Sanat Kart ile yapabileceklerinizi ve başvuru sürecini değerlendirdiğimiz bu yazımızda başvuru sırasında sorulan sorunun cevabını ve muhteşem reklam filmlerini de bulabilirsiniz. Hadi konuyu değiştirelim 🙂

İKSV KART NEDİR?

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı, öğrenimini Türkiye’de, YÖK’e bağlı üniversitelerde sürdüren tam 1000 üniversite öğrencisine 250 tl değerinde tüm İKSV etkinliklerinde 2018’e kadar kullanabilecekleri kartları dağıtmak için 8 ocakta başvurulara başladı.

İKSV Kart Hakkında

 • Kartınızı İKSV ana gişede,etkinlik günü mekanlarda kurulan gişelerde veya Biletix satış kanallarında 31 Ocak 2018 tarihine kadar kullanabilirsiniz.Etkinlik alanına gelirken kartınızı ve kartın size ait olduğunu gösteren kimliğinizi getirmeyi unutmayın.
 • Karttaki bakiyenizi dilerseniz tek seferde dilerseniz pek çok etkinliğe katılarak harcayabilirsiniz.
 • Kartınızda, almak istediğiniz bilet bedelinden daha az bakiye bulunması durumunda kalan miktari nakit ya da kredi kartı ile ödeyerek tamamlayabilirsiniz.
 • Kartınızla her etkinlik için en fazla 2 bilet alabilirsiniz.Biletlerin geçerli olması için,biletlerin birini kendiniz kullandığınızı teyit edecek şekilde etkinlik girişinde kimliğinizi göstermeniz ve aldığınız ikinci biletin sahibinin de öğrenci olması gerekiyor.İki biletten birinin üzerinde ad aynı olmaz ise biletiniz iptal ediliyor.
 • İKSV kart kazananlar çekiliş için her yıl başvuru yapabiliyor.
 • Kartınız ile bakiyeniz yettiği sürece öğrenci bileti dışındaki kategorilerden de bilet alabilirsiniz.
 • Kartınız ile indirimli seanslardan bilet alabilirsiniz.Ancak kartınız ile başka bir indirim ve avantaj kurgusundan yararlanamazsınız.
 • Kartta bakiyeniz kaldığında bir sonraki sene tekrar kart almaya hak kazansanız dahi bu bakiyeyi kullanamazsınız.

İKSV Kültür Sanat Kart ile Konuyu Değiştir

Eczacıbaşı topluluğu, öğrencileri kültür sanattan konuşmaya teşvik edecek bu kart için gençlerin yer aldığı tam 3 reklam filmi çekti.Özellikle ilgimi çeken ve takdir ettiğim olay şu: hem hediye kart dağıtılıyor , hem bunun için bu harika reklamlar hazırlanarak daha çok gencin haberdar olması sağlanıyor. 2017’de başlatılan bu projeye emek veren herkesi tebrik ediyorum.

2017 yılında gençler de bu projeye ilgisini göstermiş olacak ki Türkiye’nin her yanından 64.711 öğrenci başvuruda bulunmuş. Çekiliş sonucunda eğitimini İstanbul’da sürdüren 683, İstanbul dışında sürdüren 317 öğrenci kart almaya hak kazanmış.

Öğrenciler 2017 yılında kartlarını en çok film kategorisinde bilet almak için kullanmışlar. İstanbul Film Festivali  ve Filmekimi biletlerini sırasıyla İstanbul Tiyatro Festivali, Salon İKSV konserleri, İstanbul Caz Festivali ve İstanbul Müzik Festivali biletleri takip etmiş.Öğrencilerin en çok ilgi gösterdiği etkinlik ise LP konseri olmuş. En çok bilet alınan diğer etkinlikler ise Marcus Miller Konseri,Monte Carlo Balesi,Fresk dans gösterisi ve Sleep Party People konseri olmuş.


İKSV Nedir?

Bu kadar İKSV Karttan bahsetmişken İstanbul Kültür Sanat Vakfı’ndan bahsetmeden olmaz, değil mi?

İstanbul Kültür Sanat Vakfı, kar amacı gütmeyen ve kamu yararına çalışan bir kültür kurumu.Vakıf düzenli olarak İstanbul Müzik, Film,  Tiyatro ve Caz festivalleri, İstanbul Bienali, İstanbul Tasarım Bienali, Leyla Gencer Şan Yarışması ve Filmekimi’ni düzenliyor. Bunun yanı sıra yıl boyunca özel etkinliklerde gerçekleştiriyor.

Bu sene 37.si düzenlenecek olacak İstanbul Film Festivali 6-17 Nisan 2018 tarihleri arasında olacak.Diğer festivallerin tarihleri henüz belli değil.

Kimler Başvurabilir?

 • Başvurular yalnızca kultursanatkart.iksv.org adresi üzerinden yapılmakta.
 • İKSV Kültür Sanat Kart çekilişi için Yüksek Öğrenim Kurulu’na bağlı bir üniversitede öğrenim görmelisiniz.
 • 18 yaşınıza basmış ve 25 yaşınızı doldurmamış olmanız gerekiyor.
 • İKSV , Biletix , İninal ve Eczacıbaşı Topluluğu kadrolu çalışanları ve birinci dereceden akrabaları başvuruda bulunamıyor.
 • Bir öğrenci aynı yıl için birden fazla kart hakkı kazanamıyor.
 • Başvuru formunu doldurmadan önce bir soru yanıtlamanız gerekiyor.Soruyu doğru yanıtladıktan sonra formu doldurabiliyorsunuz. Merak etmeyin birden fazla hakkınız var soruyu cevaplamak için.
 • Tabii ki son olarak formda ki bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olmasına dikkat etmelisiniz.(Yoksa başvurunuz geçersiz olacak, benden söylemesi!)

Başvuru Süreci

 • Çekiliş , 31 ocak 2018 tarihinde saat 09.00’da Salon İKSV2de başlıyor.
 • Çekiliş sonucunda 1000 asil,1000 yedek öğrenci belirleniyor. (Aman dikkat kazandığınızı farketmez , e-postanıza bakmazsanız yeriniz kapılacak )
İKSV Etkinlikleri
İKSV Etkinlik Çeşitleri

İKSV Kart Çekilişine Nasıl Başvurulur?

Başvurular bu yıl 28 Ocak 2018 saat 17.00’da sona eriyor. Kaçırmayın!
Hemen başvurmak için tıklayın.

Bu senenin sorusu : İKSV, ilk İstanbul Festivali’ni kaç yılında düzenlemiştir?
Yanıt: 1973 

Herkese kültür ve sanat dolu bir yıl diliyorum.

Yazar: Bilge Binici

E-posta Aboneliği OluşturunYeni İçeriklerimizi Kaçırmayın

Yazar: Kitapmeetup

Kültür Sanat Edebiyat