Üyelik Sözleşmesi

Kitap ve İnsan

Kitapmeetup.com’a üye olan herkes bu sözleşmeyi okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.

Taraflar

Bu sözleşme kitapmeetup.com ile kitapmeetup.com’a üye olan kişi arasında düzenlenmiş, üyelik anından itibaren karşılıklı olarak yürürlüğe girmiştir.

Tanımlar

üye: kitapmeetup.com’da yer alan üyelik formunu doldurmuş ve “Üye ol” butonuna basarak üye olma sürecini tamamlamış kişi.

 1. Kitapmeetup.com üyelik sözleşmesinin uygulanmasından doğan her türlü anlaşmazlıkta İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.
 2. Kitapmeetup.com’a üye olmak ve hizmetlerinden faydalanmak için Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ikamet ediyor olmak zorunludur.
 3. Kitapmeetup.com’a üye olabilmek için reşit olmak, sözleşme hükümleri uyarınca üyeliği daha önceden iptal edilmemiş olmak ve üye rumuzu olarak kendisine ait olmayan ticari bir ünvan seçmemiş olmak gerekmektedir.
 4. Üyeler, Kitapmeetup.com’a ekledikleri bilgilerin ve içeriklerin doğru, hukuka ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun ve halka açık olduğunu kabul ve taahhüt etmektedirler. Üye aksi durumda oluşabilecek her türlü zararı karşılamayı kabul etmektedir.
 5. Üyelerin, Kitapmeetup.com tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilmek amacıyla kullandıkları sisteme erişim araçlarının (eposta, parola v.b) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması durumlarıyla ilgili hususlar tamamen üyelerin sorumluluğundadır.
 6. Üye, Kitapmeetup.com üyeliğini kısmen veya tamamen herhangi bir üçüncü kişiye devredemez; üyelik üyenin kendisinden başka kişilerin kullanımına açılamaz. Bir kişi birden fazla hesap açamaz.
 7. Kitapmeetup.com, sunduğu içeriğin doğruluğu, verdiği hizmetlerin devamlılığı ve kalitesi konusunda hiçbir garanti vermez.
 8. Üyelerin, kendi aralarında kitapmeetup.com aracılığıyla yaptıkları özel mesajlaşmalar da dahil olmak üzere sitelerde yaptıkları her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Üye, kitapmeetup.com içindeki iletişiminde nezaket kurallarına aykırı ifadeler kullanmayacağını kabul ve taahhüt eder.
 9. Üye, Kitapmeetup.com’da takasa veya satışa sunduğu kitap vb.’nin yasalara uygun (orijinal) olduğunu kabul eder.
 10. Üye, Kitapmeetup.com üzerinden tanıştığı kişilerle ilgili olarak uğrayabileceği her türlü zarardan kendisinin sorumlu olduğunu kabul eder.
 11. Üye, kitapmeetup.com’da bulunabilecek her türlü hata, açık ve eksikliği kitapmeetup.com yöneticilerine bildireceğini, bu bilgiyi başka amaçlar için kullanmayacağını kabul eder.
 12. Kitapmeetup.com neden göstermeksizin sunduğu hizmetlerde, hizmetlerin işleyiş şekillerinde, bu kullanım sözleşmesinde ve bunlarla sınırlı olmamak üzere her konuda değişiklikler, kısıtlamalar ve iptaller yapabilir.
 13. Kitap satan üyeler teklif usulü (fiyat belirlemeden) satış/listeleme yapamazlar.
 14. Üye, yukarıdaki yer alan maddelere aykırı hareket ederek uğrayabileceği her türlü zarar sebebiyle kitapmeetup.com’dan tazminat talep edilemeyeceğini kabul eder.