Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kitapmeetup Yorumluyor, İzmir – Uçuş 345, Cenk Kayakuş

9 Kasım 2019 @ 15:00 - 17:00

Ücretsiz
Kitapmeetup Yorumluyor İzmir, Cenk Kayakuş, Uçuş 345

Kitapmeetup Yorumluyor

“Kitapmeetup Yorumluyor – Uçuş 345, Cenk Kayakuş” etkinliğine başvuru yapanlar arasından 13 kişi seçilecektir. Başvuru sonuçları en geç 31 Ekim Perşembe akşamına kadar Whatsapp aracılığıyla paylaşılacaktır.

3 Kasım Pazar 1500’da İzmir Alsancak’ta Kabuk Kitabevi’nde gerçekleştirilecek buluşmada tanışılacak ve Uçuş 345 kitabı Kanon Kitap sponsorluğunda ücretsiz teslim edilecek.

9 Kasım Cumartesi 15.00’da gerçekleştirilecek 2. buluşmada değerli yazar Cenk Kayakuş ile bir araya gelecek ve bir söyleşi gerçekleştireceğiz. Cenk Kayakuş’a dilediğiniz soruları sorabilecek ve yorumlarınızı paylaşabileceksiniz.

Bu etkinlik Kanon Kitap sponsorluğunda Kitapmeetup tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bu Kimin İçin?

Kitapmeetup bugüne kadar 7 şehirde 100'ün üzerinde etkinlikte binlerce kitapseveri bir araya getirmiş sosyal bir platformdur.

Siz de iyi bir okuyucu olduğunuza inanıyor, değerli yazarımızla ve diğer kitapseverler ile tanışmak istiyorsanız aramıza katılabilirsiniz.

Kitabın okunup analiz edilmesi noktasında ileri düzey teknik inceleme beklentisi yoktur. Kitap okumaktan hoşlanıyorsanız ve bu türdeki eserlere aşina iseniz katılım için yeterlidir.

Tanıyalım

Cenk Kayakuş

Yazar

Cenk Kayakuş, 1986 yılında İzmir’de doğdu. İzmir Ekonomi Üniversitesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler mezunu olan yazar, kısa reklamcılık kariyerinin ardından yerli ve yabancı romanlar için kapak tasarımları hazırladı ve bir süre Altın Bilek Yayınları’nda yayın yönetmenliği yaptı.

Kayakuş, 2008 yılından bugüne kadar altı roman ve bir öykü kitabı kaleme aldı. 2008 yılında piyasaya çıkan ilk romanı Av’ın ardından kendine özgü bir okur kitlesi elde ederek, 2012 yılında yayımlanan ikinci romanı Saplantı ve hemen arkasından gelen Kara Güneş adlı bir diğer romanıyla Türkiye’de macera romancılığına farklı bir boyut kazandırdı. 2014 yılında okurlarla buluşan dördüncü romanı Piri Reis’in Sırrı ile Osmanlı tarihinin gölgede kalmış efsanevi denizcisinin hayatındaki önemli noktaları ele alarak, gerçekle kurguyu başarılı bir şekilde harmanladı. Yarattığı Hakan Geda karakterinin son macerası Uçuş 345 ise Türkiye’nin denize düşen ilk ve tek yolcu uçağı TK345’in trajik hikâyesini okuyucularla buluşturdu.

2019 yılında yayımlanan Kayıp Kıta ise Mustafa Kemal Atatürk’ün tarih çalışmalarından ve Mu Kıtası efsanesinden yola çıkarak UNESCO Dünya Mirası listesine alınan Göbeklitepe’yi konu edindi.

Macera romancılığının dışında yeraltı edebiyatına da yönelen Kayakuş, son olarak Çıplak ve Kadınlar Arasında adını taşıyan bir öykü kitabıyla okuyucularının karşısına geçti. Otobiyografik izler taşıyan kitap, alkolik ve yalnız bir yazarın kadınlarla olan ilişkilerine odaklanıyor.

Kayakuş, son birkaç yıldır zamanının büyük kısmını İzmir’de geçirmektedir.

Kitapmeetup Yorumluyor İzmir, Cenk Kayakuş, Uçuş 345

Uçuş 345

Cenk Kayakuş

 

30 OCAK 1975. İZMİR – İSTANBUL SEFERİNİ YAPAN 345 SEFER SAYILI TÜRK HAVA YOLLARI UÇAĞI MARMARA DENİZİ’NDE SULARA GÖMÜLÜR. 

Bugün, kazanın üstünden yıllar geçmesine rağmen uçak enkazı hâlâ Marmara Denizi’nin suları altında, içindeki mürettebat ve yolcularla birlikte yatmaktadır.

Kazayla ilişkisi olan kişilere gönderilen isimsiz bir zarf ve zarfın içinden çıkan gizemli kaset ise olayın kırk yılın ardından tekrar gündeme oturmasına neden olur. Üzerinde sadece ‘345’ yazılı olan kasetlerden biri Hakan Geda’nın ilgisini çektiğinde, kazadan altı ay kadar önce başlayan Kıbrıs Barış Harekâtı’na ve kökenleri ise Avrupa Hun İmparatorluğu’na kadar giden büyük bir gizemin kapıları ağır ağır açılmaya başlamıştır bile.

Piri Reis’in Sırrı adlı romanıyla yazılı basında adını sıkça duyuran ve okurların ilgisini hayli çeken Cenk Kayakuş, bu son romanında ise Türkiye’nin ilk ve tek denize düşen sivil uçağı olan TK 345 sefer sayılı uçağı konu ediniyor. Enkazının ve yolcularının bugün dahi Marmara Denizi’nin suları altında olduğu bu gizemli uçak kazası, Kayakuş’un mükemmel kurgusuyla birlikte soluk kesen bir maceranın başlangıcını oluşturuyor.

 

“Bir an önce son sayfasına ulaşmak isteyeceğiniz gizem dolu bir bulmaca.”

ESQUIRE 

“Kendi tarihimize ait bu son derece gizemli uçak kazası, bir de Cenk Kayakuş’un kaleminden okunmayı fazlasıyla hak ediyor.” 

SABAH

 

(Tanıtım Bülteninden)

Takvim

Başvurusu kabul edilen 13 kitapsever ile 2 buluşma gerçekleştirilecektir. Tanışma buluşmasında Kanon Kitap sponsorluğunda kitap dağıtımı yapılacak ve okuma süresi başlayacaktır. Söyleşi buluşmasında ise değerli yazar Cenk Kayakuş ile bir araya gelerek söyleşi gerçekleştirilecektir.

İlk buluşmaya katılmasına rağmen söyleşi buluşmasına katılmayanlar, gelecek Yorumluyor etkinliklerine ve diğer Kitapmeetup organizasyonlarına kabul edilmeyecektir.

Tanışalım

3 Kasım 2019 Pazar - 15:00-16:00

Söyleşi Günü

9 Kasım 2019 Cumartesi - 15:00-17:00

Mekan

Kabuk Kitabevi, Alsancak, İzmir

Başvuru Formu

Detaylar

Tarih:
9 Kasım 2019
Saat:
15:00 - 17:00
Ücret:
Ücretsiz
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
, , ,

Mekan

Açıklanacak

Organizatör

Kitapmeetup
Telefon:
5326727112
E-posta:
info@kitapmeetup.com
Website:
kitapmeetup.com