Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kitapmeetup Yorumluyor, İstanbul – Gün İzleri, Oğuz Dinç

30 Eylül 2019 @ 19:00 - 22:00

Ücretsiz

Kitapmeetup Yorumluyor

“Kitapmeetup Yorumluyor – Gün İzleri, Oğuz Dinç” etkinliğine başvuru yapanlar arasından 10 kişi seçilecektir. Başvuru sonuçları en geç 15 Eylül Pazar akşamına kadar Whatsapp aracılığıyla paylaşılacaktır.

 17 Eylül Salı 19.00’da İstanbul Taksim çevresinde bir kafede gerçekleştirilecek buluşmada tanışılacak ve Gün İzleri kitabı ücretsiz teslim edilecek.

30 Eylül Pazartesi 19.00’da gerçekleştirilecek 2. buluşmada değerli yazarımız Oğuz Dinç ile bir araya gelecek ve bir söyleşi gerçekleştireceğiz. Oğuz Dinç’e dilediğiniz soruları sorabilecek ve yorumlarınızı paylaşabileceksiniz

Bu Kimin İçin?

Kitapmeetup bugüne kadar 6 şehirde 100'ün üzerinde etkinlikte binlerce kitapseveri bir araya getirmiş sosyal bir platformdur.

Siz de iyi bir okuyucu olduğunuza inanıyor, değerli yazarımızla ve diğer kitapseverler ile tanışmak istiyorsanız aramıza katılabilirsiniz.

Kitabın okunup analiz edilmesi noktasında ileri düzey teknik inceleme beklentisi yoktur. Öykü okumaktan hoşlanıyorsanız ve bu türdeki eserlere aşina iseniz katılım için yeterlidir.

Tanıyalım

Oğuz Dinç

Oğuz Dinç

Yazar

1973 doğumlu. Öyküleri, 90’lardan günümüze Kötü Tüccarlar, Öyküden Bir Bilet, İzmir-İzmir, Geceyazısı, Exdergi, Sarnıç, Çevrimdışı İstanbul, Öykü Gazetesi, Varlık gibi dergilerde yayınlandı. Gençlik Öykü Ödülleri’nde mansiyon (2000) ve ikincilik (2003) aldı. 2005-2010 Yılları arasında Maria’nın Yıldızları, Yalnızlığın Kırmızı İzi, Toplu İğneler isimli üç öykü kitabı yayınladı. İki yıl ABD’de yaşadı. İngilizce’ye çevirdiği öyküleri ABD’nin önemli dergilerinden Glimmer Train’in yarışmalarında üçüncülük (2017) ve iki kez mansiyona (2017, 2019) değer görüldü. New York’ta katıldığı SLICE Yazarlar Konferansı’nın yarışmasında finalist oldu (2018). Glimmer Train, Typishly ve Fiction Southeast dergileri öykülerine yer verdi. Yeni kısa-öykü kitabı Gün İzleri, 2019 yazında İstek Yayınları etiketiyle okurla buluştu. Biricik eşiyle İstanbul’da yaşıyor ve yazmaya devam ediyor.

Gün İzleri

Oğuz Dinç

Gün İzleri’ndeki öyküler, özellikle kısa öykünün, küçük olaylara büyüteç tutan keskinliğini, mizahını ve ince derinliğini yansıtırken, hayatın hüzünlu komedisi içinde ümit veren, gülümseten kalıcı sahnelerle okuru düşünceye davet ediyor.

Öyküleri Amerika’da dereceler alan ve yayımlanmaya başlayan Oğuz Dinç’in özgün sesiyle sizleri başbaşa bırakıyoruz.

(Tanıtım Bülteninden)

Takvim

Başvurusu kabul edilen 10 kitapsever ile 2 buluşma gerçekleştirilecektir. Tanışma buluşmasında İstek Yayınları sponsorluğunda kitap dağıtımı yapılacak ve okuma süresi başlayacaktır. Söyleşi buluşmasında ise değerli yazar Oğuz Dinç ile bir araya gelerek söyleşi gerçekleştirilecektir.

İlk buluşmaya katılmasına rağmen söyleşi buluşmasına katılmayanlar, gelecek Yorumluyor etkinliklerine ve diğer Kitapmeetup organizasyonlarına kabul edilmeyecektir.

Tanışalım

17 Eylül 2019 Salı - 19:00-20:00

Söyleşi Günü

30 Eylül 2019 Pazartesi - 19:00-22:00

Mekan

Taksim Mephisto İstiklal Caddesi Beyoğlu, İstanbul

Başvuru Formu

Detaylar

Tarih:
30 Eylül 2019
Saat:
19:00 - 22:00
Ücret:
Ücretsiz
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
, , , ,

Mekan

Açıklanacak

Organizatör

Kitapmeetup
Telefon:
5326727112
E-posta:
info@kitapmeetup.com
Website:
kitapmeetup.com