En Popüler Türkçe Dergiler

En Popüler Türkçe Dergiler 2018

Hazırladığımız Türkçe edebiyat dergileri listesinin ilgiyle karşılanmasının ardından bilim, kültür, mizah ve spor dergilerine de yer verdiğimiz bir liste hazırladık. Oldukça popüler haftalık ve aylık dergilerin yanında kıyıda köşede kalmış, gözünüzden kaçabileceğini düşündüğümüz dergilere de listemizde yer vermeye çalıştık.

En Popüler Türkçe Dergiler
En Popüler Türkçe Dergiler

1. #Tarih

Keyifli ve öğretici bulunan derginin kadrosu çoğunlukla kapatılan NTV Tarih dergisinin kadrosundan oluşuyor. Genel olarak okuyucular tarafından sevilen dergi 100. sayısı nedeniyle eleştiri almış. Önceki 99 sayıdan seçmeler konsepti ile hazırlanan 100. sayı okuyucular tarafından içerik yönünden eksik bulunmuş.

İnternet Sitesi: tarihdergi.com

2. Socrates

İlk sayısının kapağında Muhammed Ali olmasıyla kalpleri fethetmiş, kadrosuyla ilginizi çekecek bir spor dergisi. Yazar kadrosunun yarısı Eurosport Türkiye’de yer alan dergi okuyucuların beğenisini kazanmış durumda. Youtube kanalları da oldukça aktif ve kaliteli içeriklere sahip.

İnternet sitesi: socratesdergi.com/
Youtube kanalı: youtube.com/channel/UCvgwLFmnppZoPVBQJwPaNsA

3. Sabitfikir

Daha önce Edebiyat dergileri listemizde de yer verdiğimiz Sabitfikir dergisi ilk yayınlandığı günden beri okuyucuları tarafından seviliyor. Kadronun sağlamlığı ve yeterli ekonomik güce rağmen reklamının yapılmaması ve ucuz oluşu dikkat çeken özelliklerinden. Kitap incelemeleri dışında fotoğrafçılık, çizgi romanlar, güncel konular ve sinemaya dair yazılara da rastlayacağınız hoş bir yayın. İnternet sitelerinden bu gibi yazılara ve daha fazlasına ulaşabilirsiniz. Oldukça aktif olan Twitter hesaplarını da takip edebilirsiniz.

İnternet sitesi: sabitfikir.com
twitter: twitter.com/sabitfikir

En İyi Türkçe Edebiyat Dergileri listemizi okumak için tıklayın.

4. Atlas

1993 yılından beri yayımlanan coğrafya ve keşif içerikli dergi. Ayrıca ilgili konulardaki güncel haberlere de yer veriliyor.  Gezi ve tur rehberlerinden hoşlanıyorsanız bu dergiyi seveceksiniz. İnternet sitelerinde yer alan “Gezi” başlığı altında harika içerikler bulabilirsiniz.

İnternet sitesi: atlasdergisi.com
Instagram: instagram.com/atlasdergisi

5. Uykusuz

En çok satan mizah dergileri arasında ilk sıralarda olan Uykusuz’un eski sayılabilecek bir karikatür dergisi olması nedeniyle artık sıkıcılaştığından dem vuran okuyucuları var. Penguen’in kapanmasından sonra aynı kaderi Uykusuz’un da tadacağı yönünde endişe verici görüşler bugünlerde yüksek sesle dile getiriliyor. Sosyal medya hesapları ise beklenildiği üzere bol takipçili ve pek eğlenceli.

Instagram: instagram.com/uykusuzdergisi
twitter: twitter.com/uykusuzdergi

6. Altyazı

Bir sinema dergisi olan Altyazı, filmler hakkında bilgi almak, incelemeler okumak istiyorum diyenlere yönelik harika içeriklerle her ay raflarda kendine yer buluyor. İnternet sitelerinde listeler, vizyondaki filmler hakkında incelemeler ve söyleşiler bulabilirsiniz.

İnternet sitesi: altyazi.net
twitter: twitter.com/altyazidergisi

7. National Geographic Türkiye

Tüm bayilerde muhakkak rastlayacağınız oldukça popüler ve köklü bir dergi. Herkesin duyduğuna inandığım bu yayın bilim, coğrafya, keşif gibi birçok konuyu ele alıp okuyucuyu bilgilendiriyor. Harika fotoğraflar eşliğinde dünyamızı daha yakından tanıyacaksınız.

İnternet sitesi: nationalgeographic.com.tr

8. Leman

Türkiye’nin en köklü mizah dergilerinden. Kadrosunun zayıfladığını söyleyen de var, hala güncel kalmayı başararak güldürebildiğinden bahseden de. Kim ne derse desin, Türkiye’nin en çok satan dergileri arasındaki yeri uzun yıllardır değişmiyor. Ayrıca kendilerine ait hoş atmosferli cafe-bar’ları mevcut.

Twitter: twitter.com/lemandergisi

 

Başlangıçta da bahsettiğimiz “En İyi Türkçe Edebiyat Dergileri” listemizde daha fazla dergi bulabilirsiniz.

Edebiyat Dergileri
Edebiyat Dergileri

Hazırlayanlar:

Bilge Binici
Mustafa Özbaylanlı

Ayrıca İlginizi Çekebilir:

En iyi 10 kitap blogu görseli
En iyi 10 kitap blogu
en iyi bookstagram sayfaları
En İyi 10 Bookstagram Sayfası
21. Yüzyılın En İyi Türk Yazarları
21. Yüzyılın En İyi Türk Yazarları
Turkiyenin_En_İyi_20_Kutuphanesi
Turkiyenin En İyi 20 Kutuphanesi
Kitaplardan Uyarlanan En İyi 10 Film
Kitaplardan Uyarlanmış En İyi 10 Film
2018'de Çıkan Kitaplar
2018’de Çıkan Kitaplar
Dünyaca Ünlü 10 Kütüphane
Dünyaca Ünlü 10 Kütüphane
Türk Edebiyatının Unutulmaz 10 Şairi ve Kitapları
Türk Edebiyatının Unutulmaz 10 Şairi ve Kitapları

Arama Tags & Etiket;

çok satan, türkçe dergiler, en iyi, en kaliteli, güncel dergiler, tarih, sanat, spor, edebiyat, mizah dergileri

E-posta Aboneliği OluşturunYeni İçeriklerimizi Kaçırmayın

Yazar: Kitapmeetup

Kültür Sanat Edebiyat