En iyi 10 kitap blogu görseli

En Kaliteli Kitap Blogları

En güncel ve en kaliteli kitap blogları listesi hazırlamayı uzun zamandır düşünüyordum. Güncel paylaşımlar yapan blogların bir kısmının listesini yapalım istedik. Kimisi isme göre kimisi yazarına göre kategorize etmiş kitapları. Ayrıca yaşa göre de kategori yapan bloglar var. Kitap bloglarını hem içeriğe hem blog düzenine dikkat ederek seçmeye çalıştım. Bloglardan bazılarında kitap dışında film ve dizi gibi kategorilerde mevcut. Son olarak listemize Kitapmeetup.com‘u eklemeseydim olmazdı tabii ki :)) Gelin belirlediğim en kaliteli kitap bloglarını birlikte inceleyelim.

En iyi 10 kitap blogu görseli
En iyi 10 kitap blogu

 1. Bir Dolap Kitap

Bir Dolap Kitap logo
Bir Dolap Kitap logo

Tasarımı hoşuma giden bloglardan biri.Kitap kapaklarından istediğinize tıklayarak kitap hakkında mini bir özet-yorum karışımı inceleme yazısı bulabilceğiniz blog. Bloğun güzel olan özelliklerinden biri kitapları okul öncesi, ilk okuma, ilkokul çağı, genç gibi bölümlere ayırması. Kitapların kategorilere ayrılması ile oluşturulan listeler insanın işini kolaylaştırıyor tabii. birdolapkitap.com ‘da ayrıca kendilerine ait bir radyo, bir de haberleri yayınladıkları bir başlık var. “Okuma Kültürü” konu başlığı altında da yazılan yazılar oldukça ilgi çekici.

2. okuryatar

okuryatar logo
okuryatar logo

İsmi dolayısıyla ilgimi çeken bloglardan biri. Bu blogdaki kategoriler de şu şekilde: edebiyat, iş-kişisel gelişim, çocuk-genç, araştırma-biyografi. okuryatar.com da ayrıca film-oyun hakkında bir kategori ve bizden başlığı altında düzenlenen çekilişler mevcut.

3. kitaplardan anlamayan adamKitapları yazarları ile kategorize etmiş. Okuduğu kitapar hakkında yorumlayarak anlatımlar yapmış. kitaplardan anlamayan adam’ın yorumlarını çok iyi bulduğumu söylemeliyim.

4. Gulakca “kitap gibi”

Kitapları yazarlarına göre ayıran bir blog daha. Kitap yorumu ve kitap alıntıları dışında yazar hakkında da bilgi almak istiyorum derseniz gulakca.com tam sizin için.

5. Hayata Dair Her Şey – Şule Uzundere

Hayata dair her şey
Hayata dair her şey

Kitap dışında da bir şeyler olsun isterseniz  bu bloğa göz atabilirsiniz. Kitap dışında film, dizi, hobi, kozmetik, müzik bölümleri de yer alan suleuzundere.blogspot.com‘da ayrıca yazarın kendinden bahsettiği bana dair bölümü var. Bloğun ayrıca çekiliş bölümü de mevcut ama son çekiliş postu 2015 tarihinde yazılmış.

6. Ruhunakitap

ruhunakitap logo
ruhunakitap logo

Farklı yazarların kitap yorumlarının yer aldığı bir blog. “Ara ki Bul” ile aradığınız kitabı daha rahat bulabilirsiniz. Okumak ve yazmak konu başlıklarından bu konulardaki çeşitli alıntıları okuyabilirsiniz. ruhunakitap.blogspot.com güncelliğiyle ön plana çıkıyor.

7. VampirellanınGüncesiBu blog diğerlerinden  farklı olarak size bir puan tablosu sunması. Böylece yorumlayan kişinin yüksek puan verdiği kitapları da görebiliyorsunuz. vampirellaninguncesi.blogspot.com.tr‘de yer alan ‘Yazarlarla Röportajlar’ ,’Oyun Günlüğü’ , ‘Ekran Başında’ başlıklarını da inceleyebilirsiniz.

8. Hint Cevizi

Hint Cevizi logo
Hint Cevizi logo

Bu blogta diğer kitap blogerlerinden farklı olarak çizgi roman bölümünü de bulabiliyorsunuz. Diğer konu başlıkları ise ‘Genç-Yetişkin Kitapları’, ‘Kitap Listesi’,’Okul Çağı Kitapları’,’Okul Öncesi Kitapları’. hintcevizi.wordpress.com‘da ayrıca ‘Filmler ve Diziler’ bağlantısı da mevcut.

9. Kitaplık Kedisi

Kitap yorumları dışında yazarın kendi yazılarını ve beğendiği fotoğrafları paylaştığı bir blog. Kitap, sanat, müzik, film… “Hayatı güzelleştiren her şey!” yazısı sayfayı özetlemiş. Bloğun konu başlıkları şöyle: Güncel, Kitaplar, Sanat, Güzel Şeyler, Filmler, Londra Kedisi, Projeler. Projeler kısmı ilgimi çekmedi değil. kitaplikkedisi.com‘un yapısı da insanın gözüne gayet hoş geliyor.

10. ZIMLICIOUS

zimlicious logo
zimlicious logo

Blog kitap yorumlarını alfabetik bir şekilde sıralamış. Bu da işimizi kolaylaştıracak güzel bir uygulama olmuş. zimlicious.com‘daki diğer konu başlıkları şöyle : Yazarlarla Söyleşi, Projeler ve Basın.

10+1. Kitapmeetup

Kitapmeetup
Kitapmeetup

Carpe Diem Kitap Sohbetleri ile başlayan bu serüveni buralara kadar taşıdık. Sitemizde listeler, kitap dünyasından haberler, güncel tartışmalar, yaptığımız meetuplar hakkında tanıtım yazıları mevcut. Ayrıca zaman zaman kitap çekilişleri yaptığımızı da eklemeden geçemeyecğeim. Blog yazılarımızdan, meetuplardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için mail aboneliği oluşturabilirsiniz. Diğer blogları gezerken bizimkini unutmayın :))

Yazar: Bilge Binici
Editör: Mustafa Özbaylanlı

Ayrıca İlginizi Çekebilir:

en iyi bookstagram sayfaları
En İyi 10 Bookstagram Sayfası

E-posta Aboneliği OluşturunYeni İçeriklerimizi Kaçırmayın

Yazar: Kitapmeetup

Kültür Sanat Edebiyat