En İyi Kitap Blogları listesi

En İyi Kitap Blogları 2018

“En Kaliteli Kitap Blogları” listemizin ilgi görmesi üzerine bir liste daha yapmaya karar verdik ve kitap blogları arasından en iyi olanları seçmeye çalıştık. Bazıları harika temalara sahipken, bazıları da inanılmaz zengin bir içerik ile kitapseverleri karşılıyor. Her biri, kitap yorum blogu açmak ve blogger olmak isteyenlerin mutlaka göz atması gereken birbirinden kaliteli kitap blog siteleri. Umarız listemiz faydalı olur, keyifli okumalar. 🙂

En İyi Kitap Blogları
En İyi Kitap Blogları

En İyi Kitap Blogları

1. Atlantisli’nin Mekanı

Atlantislinin Mekanı
Atlantisli’nin Mekanı

İnternet sitesi bizleri harika bir uzay manzarası ile karşılıyor. Anime&Manga, günlük, okuduklarım, dediklerim, mimlendim, müzik ve çizimlerim olarak kategorilere ayrılmış bir blog. Atlantisli’nin Mekanı bloğu çok yönlü olması benim ilgimi çekti. Ben de, hem anime seven hem çizim yapan biri olarak bu sayfayı favorilerime ekliyorum. 🙂

2. Açelya’nın Kitapları

Gözü yormayan beyaz tabanlı site tasarımı benim çok hoşuma gitti. Açelya’nın Kitapları blog sitesinde kitap incelemeleri ve film yorumları bulabilirsiniz. Bunlara ek olarak incelemelerinde Goodreads puanlarına, sayfa sayılarına ve yayınevi bilgilerine de yer veriyor. Ayrıca kitaplar yayınlara göre kategorize edilmiş. Alışverişler sayfasında ise aldığı kitapları tanıtmayı planlıyor anlaşılan Açelya.

3. Okuyan Muggle

Okuyan Muggle
Okuyan Muggle

Kitap tanıtım blogları arasında hem ismi hem tasarımı ile en çok hoşuma giden blog sitelerinden biri. Okuyan muggle ,izleyen muggle ve yazan muggle gibi kategori isimleri ile çok sempatik ve hoş bir blog olmuş Okuyan Muggle.

4. SeGe

Sege
Sege

Blogger sade tasarımı ile göz yormayan bir blog yaratmış. Kitap dışında dergi, dıy, dikiş, mekan, dizi, film gibi değişik kategorileri de mevcut SeGe‘de.

5. Kitap Kurduyum Ben

Kitap Kurduyum Ben Bloğu
Kitap Kurduyum Ben

2008’den beri güncel kalmayı başaran, kitap yorumları ile dolu bir blog. Blogger’ımız “Kendini Keşif Listesi” temalı yazıları ile kendi hakkında yazılar da yazıyor. Kitap blogger olmak isteyenler mutlaka göz atmalı kitapkurduyumben.blogspot.com‘a

6. Franny’nin Paltosu

Paltodon Çıkanlar bölümünde sohbet havasında yazılan yazıları; kitap bölümünde okuduğu kitaplar hakkında kısa kısa bilgi ve yorumları bulabileceğiniz hoş bir sayfa. frannyninpaltosu.blogspot.com‘da ayrıca Gezi-Mekan ve Kültür-Sanat olarak iki kategori daha bulunuyor.

7. Kitap Eylemi

Kitap eylemi
Kitap eylemi

Tasarımı çok hoşuma giden bir başka blog. “Kitaplarım bana yetecek kadar büyük bir krallıktır.” yazısıyla kahve ve nostalji temalı tasarımı hoş olmuş. Bol miktarda kitap alıntıları bulabileceğiniz bir blog Kitap Eylemi.

8. Kitap Esintisi

Kitap Esintisi
Kitap Esintisi

Blogger İlkim, gittiği kitap fuarlarında yaptığı alışverişlerden, okuduğu kitaplardan bahsettiği blog yazıları dışında bazı türlerdeki en sevdiği kitapları listelediği paylaşımlar da yapmayı unutmamış. Kitap Esintisi 2018 yılında aktifliğini korumaya devam ederse çok daha iyi işler çıkarabilir.

9. Kağıt Salıncak

Kağıt salıncak
Kağıt salıncak

Dizi, film, kitap, mim, özet, tiyatro, uzak doğu mutfağı ve yaşamdan kareler ile geniş bir kategori listesine sahip olan epey aktif bir blog Kağıt Salıncak. Fotoğrafçılığı sevdiği anlaşılan blogger’ımızın Sarman ve Patates isimli kedileriyle kedisever okurların sempatisini kazanacağı kesin.

10. Yorum Atölyesi

2 arkadaş blogger tarafından hazırlanan Yorum Atölyesi‘nde güncel kitapları kategorilerine ve puanlarına göre inceleme şansını yakalıyoruz. Çizgi roman ve dizi yorumları arayanların da kaliteli incelemeler bulabileceği bir blog. “Mercek Altında” başlığı altında edebiyat dünyasının kapsadığı birçok konuya değinmeyi planlıyorlar. Blog önerileri ve röportajlar gibi farklı yazılar ise “Ekstralar” başlığı altında sizleri bekliyor.

10+1. Kitapmeetup

Kitapmeetup
Kitapmeetup

Listemize kendimizi katmamak için hiçbir sebep göremiyoruz (Ne alçakgönüllülük ama). Kitapmeetup sosyal girişimimizin internet sitesinde listeler, blog yazıları, kitap sohbeti ve meetup takvimimiz yer almakta. Zaman zaman çekilişler yapıyor, bağış kampanyaları da düzenliyoruz. Tüm gelişmelerden haberdar olmak için mail aboneliği oluşturmayı unutmayın.

Ayrıca İlginizi Çekebilir

En iyi 10 kitap blogu görseli
En iyi 10 kitap bloguEtiketler

kitap, blog, blogu, blogları, 2018, en iyi kitap blogları, kitap yorumları, blogger, yorum, bloğu, kitap tanıtım blogları, kitap yorumu blogları, blogger olmak, kitap sayfaları, ünlü bloglar, kitap blog siteleri, isimleri

Yazar: Bilge Binici
Editör: Mustafa Özbaylanlı

E-posta Aboneliği OluşturunYeni İçeriklerimizi Kaçırmayın

Yazar: Bilge Binici