Facebook Kitap Grupları

En İyi Facebook Kitap Grupları 2019

En İyi Facebook Kitap Grupları

Sosyal medya kavramını Facebook ile öğrendik. Büyük bir ağın parçası olmamızı ve çocukluk arkadaşlarımızı bulmamızı sağlayan Facebook, eğilimlerin değişmesiyle yıllardan beri sürekli evrilmekte. Son zamanlarda birçok insan Facebook’u sadece üyesi olduğu bazı kapalı grupları takip etmek adına kullanıyor. Bunda elbette mikro toplulukların tüm dünyada gördüğü ilginin artmasının da payı var.

Kitapmeetup projemiz de gelişen bu mikro topluluk üyesi olma eğilimine tüm ülkede fiziksel çözüm sunan bir platform görevi görüyor. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, sizi çevrenizdeki diğer kitapseverler ile bir araya getiriyoruz. Facebook’taki kitap gruplarının da bir kısmı benzer misyonlarla hareket ediyor.

Sizler için en güncel, kaliteli ve büyük grupları bir listede toplamaya çalıştık. Umarız “En İyi Facebook Kitap Grupları” listemiz hoşunuza gider. Okuduğunuz kitap hakkında üzerine konuşacak, okunacak kitaplar listenize yenilerini ekleyecek bir ortam sağlar.

1. Kitap Okuyoruz

Sadece kitap fotoğrafları ve yorumları görmek isteyenlerin adresi burası. Aynı zamanda kitap çekilişi de var! Ufak çaplı etkinliklerde düzenleyen grubun paylaşımları genel olarak #neokuyorum hasthtagi altında paylaşılıyor.

2.Kitap Dostları

Kitap tanıtımları, güncel konular ve takas teklifleri bolca var. Edebiyat dışındaki konularda da sohbet edebileceğiniz, bağış kampanyalarına katılabileceğiniz, etkinlikler düzenleyebileceğiniz bir grup. Etkinlikler sadece söyleşi odaklı değil, aynı zamanda imza günlerine de toplu katılımda bulunuyorlar.

3.Kitap Yürekliler

Daha çok alıntılardan oluşan paylaşımlar arasında kitap yorumları ve kendi yazdıklarını paylaşan kitap yürekliler de mevcut. Mevcut etkinlikleri takip etmenin yanında kendileri okuma ve söyleşi etkinlikleri düzenliyorlar. Grupta yazarlar da mevcut. Kitap çekilişleri grubun cezbedici olmasını sağlayan unsurlardan.

4.Kitap Cafe

Kitap tanıtımları, fotoğraflar, eleştiriler… Bütün bunların yanında kitaba ihtiyacı olanlar için paylaşım yapmayı da unutmamışlar. Düzenlenen sempozyum, söyleşi ve fuar gibi büyük çaplı etkinlikleri takip eden grup bunun yanında kendi etkinliklerini de oluşturuyor.

5.🐛 Kitap Kurtları 🐛

#kitapyorumum #okudumbitti gibi hasthtaglerle paylaşımlarda bulunuyor okuyucular. Aynı zamanda alıntılara ve fuarlardan aldıkları ganimetlere de bolca yer veriyorlar 🙂  Okuma etkinlikleri düzenlenmesinin yanında imza günleri de düzenleniyor.

6.İkinci El Kitap Alım Satım

Sosyal medya sahaflığı yapmak için harika bir grupç Çeşit çeşit kitabı uygun fiyata bulabileceğiniz, aynı zamanda kendi kitaplarınızı da satabileceğiniz bir platform.

7.Kitap delileri

Kitap yorumları, fotoğraflar ve alıntılar…  İmzali kitap çekilişleri ve imza günlerine katılım organizasyonları grupta yer alan yazarlar ve okuyucular tarafından düzenleniyor. Aynı zamanda okuma etkinliklerine de yer veriliyor.

8.Kitap Kardeşliği 🙂

Kitaplar konusunda güncel haberler, kitap yorumları, tartışmalar… Kitap kiralayabileceğiniz veya takas yapabileceğiniz mekanları paylaşan okuyucular da mevcut.

Yazar: Bilge Binici
Editör: Mustafa Özbaylanlı

E-posta Aboneliği OluşturunYeni İçeriklerimizi Kaçırmayın

Yazar: Bilge Binici