en iyi bookstagram sayfaları listesi

En iyi 10 Bookstagram Sayfası

“Kitap önerilerini nerede bulabilirim? Hangi kitapları okusam? En güncel kitap incelemelerini nasıl bulabilirim? Bookstagram nedir?”  gibi sorular aklınızı kurcalıyorsa ya da bir bookstagram hesabı kurmak istiyorsanız bu liste tam size göre. Birbirinden güzel kitap önerilerinin bulunduğu güncel bookstagram sayfaları listemizi sizin için derledik. Keyifli okumalar. 🙂

en iyi bookstagram sayfaları
En İyi 10 Bookstagram Sayfası

Bookstagram Nedir?

Bookstagram ücretsiz bir instagram sayfasıdır. Kitaplarla ilgili düşüncelerini, beklentilerini, yorumlarını veya incelemelerini; çekeceğin harika fotoğraflar eşliğinde paylaşabileceğin kişisel veya şirketinin amaçlarına uygun instagram hesabıdır. #bookstagram hashtagi instagramın en güncel ve popüler etiketleri arasında başta gelir. Buraya tıklayarak hemen yeni bir instagram hesabı oluşturabilir, hayalinizdeki profili yaratmaya başlayabilirsiniz. Ama önce gelin bu işi en iyi yapanların nasıl yaptıklarına birlikte bakalım.

Türkiye’nin En İyi 10 Bookstagram Sayfası

Bookstagram hesabı nasıl kurulur? ya da Nasıl bir Bookstagram sayfası kurmalıyım? gibi sorular aklınızı kurcalıyorsa gelin Türkiye’nin en iyi Bookstagram sayfaları hangileri, nasıl kitap incelemeleri yapılır, kitap listeleri nasıl hazırlanır, nasıl güzel kitap fotoğrafları çekilir birlikte inceleyelim.

Son güncelleme: 05.08.20181.  Kitapmeetup

Takipçi sayısı: bin
Gönderi sayısı: 239
Kuruluş tarihi: Ağustos 2017

Kitapmeetup girişimimizin bookstagram hesabında alıntılar, kitap ve yazar listeleri, Carpe Diem kitap sohbetleri davetlerimizi, sohbetlerimizde konuştuğumuz kitap ve konuları içerek blog yazılarımızı, kitap dünyasından haberleri ve kitapseverlerin ilgisini çekebilecek diğer konulara değindiğimiz yazılarımızı da bulabilirsiniz. Sık sık da çekiliş yaptığımızı ekleyelim 🙂

instagram.com/kitapmeetup/

2. kitapkulturu

Takipçi sayısı: 143bin
Gönderi sayısı: 9546
Kuruluş tarihi: Mart 2014

Kitaplar ile ilgili paylaşımlar, kitap önerileri, yazarların sözlerinin yer aldığı başka bir instagram sayfası kitapkulturu. Yeni çıkan kitaplara da bolca yer verilmiş. Tasarımında genellikle beyazın tonları hakim. Kitap önerisi dışında çok ünlü yazarların sözleri de yer alıyor.

instagram.com/kitapkulturu

3. kitapotag

Takipçi sayısı: 43,8bin
Gönderi sayısı: 1591
Kuruluş tarihi: Temmuz 2017

Yine güzel fotoğrafları ile sizi tatmin edecek bir sayfa daha. Kimisi kitap fotoğrafları kimisi paylaştığı kitabın alıntısına uyacak fotoğraflar yer alan güncel bir bookstagram hesabı. Kitap incelemesinde bulunduğu paylaşımları da mevcut.

instagram.com/kitapotag

4. aycati

Takipçi sayısı: 13.6bin
Gönderi sayısı: 596
Kuruluş tarihi: Ağustos 2013

“Biraz fotoğraf, bolca kitap… Çünkü yaşamak; nefes almaktan ibaret değildir.” açıklaması her şeyi anlatıyor sayfa hakkında. Önerdiği kitapların açıklamasına kitap hakkında kendi yorumunu da eklemiş sayfanın kurucusu. Kitap almadan önce birinin yorumunu da merak ederim derseniz bu sayfa size göre. Tam konuşma havasında yorumlar yazıyor paylaşımlarına.

instagram.com/aycati

5. okumaknur

Takipçi sayısı: 4.9bin
Gönderi sayısı: 88
Kuruluş tarihi: Şubat 2017

Önerdiği kitaplar hakkındaki yorumları ve kitabı okuduktan sonra nasıl hissedeceğinizi, size neler katacağını yazan, aynı zamanda alıntılar yapmayı unutmayan güzel bir sayfa. Bazı paylaşımlarında kitabın üslubu ve akıcılığı hakkında da yorumlar da bulunmuş.

instagram.com/okumaknur6. sonkitaplar

Takipçi sayısı: 23.4bin
Gönderi sayısı: 1085
Kuruluş tarihi: Ağustos 2013

En beğendiğim bookstagram sayfalarından biri. Kitap önerisi sunarken fotoğrafları ile göz zevkinizi de tatmin edecek bir sayfa. Paylaştığı kitaplar hakkında bilgilendirmelerin yer alması da ekstra bir güzellik katıyor. “Tasarım Tomtom sokakta” gibi etkinlikleri ve bazı kütüphanelerden fotoğrafları paylaşması ile dikkat çekiyor.

instagram.com/sonkitaplar

7. kitaptanbirdunya

Takipçi sayısı: 14.2bin
Gönderi sayısı: 362
Kuruluş tarihi: Temmuz 2017

Kitap hakkındaki yorumunu ve kitabın içeriğini kısaca özetleyip güzel fotoğraflar ile harmanlamayı başarmış kitaptanbirdunya. İki İngilizce öğretmenine ait olan bu sayfada öğretmenlerin öğrencileri ile olan güzel diyoloğuna da şahit oluyorsunuz. Sayfası sayesinde onları ziyarete gelen ve öğrencilerine kitap hediye eden bir yazar ile ilgili olan paylaşımı gülümsetiyor.

instagram.com/kitaptanbirdunya/

8. eslairf

Takipçi sayısı: 12.3bin
Gönderi sayısı: 670
Kuruluş tarihi: Nisan 2012

Kitap önerilerini alıntılarıyla birlikte bulabileceğiniz başka bir bookstagram sayfası daha. Bazı paylaşımlarında okuduğu kitap hakkındaki yorumunu yada kitabın konusunu eklemiş. Kitap&kahve ve kitap&çay ikililerini instagramda görmeye alışığız. Gelin bir de eslairf ‘ in objektifinden görelim.

instagram.com/eslairf

9. kitaptavsiyesi

Takipçi sayısı: 40.1bin
Gönderi sayısı: 669
Kuruluş tarihi: Temmuz 2014

Kitap önerilerinin yanında önemli yazarlardan sözleri de okumak istiyorum derseniz bu sayfa tam size göre. Önerilen kitapların alıntılarını da okuyup inceleyebileceğiniz güzel bir bookstagram sayfası. Hem dünya hem Türk edebiyatından kitaplar yer alıyor. Kitaplar hakkında karikatürler ve sözlere de yer verilen bir hesap.

instagram.com/kitaptavsiyesi10. kitapcafe

Takipçi sayısı: 46.2bin
Gönderi sayısı: 4210
Kuruluş tarihi: Aralık 2014

Bol bol kitap fotoğrafı ve önerileri ile iç içe geçmiş başka bir instagram sayfası. Kitap görmek beni mutlu ediyor diyorsanız bolca kitabı bu sayfada bir arada görebilirsiniz. Sayfada kitap incelemeleri de mevcut.

instagram.com/kitapcafe

Etiketler

bookstagram hesapları, bookstagram adresleri, bookstagram profilleri, bookstagram sayfaları, en iyi bookstagram, kitap instagram, 2018 instagram hesapları, en iyi instagram, en güncel bookstagram, kitap fotoğrafları, kitap yorumları, kitap incelemeleri, kitap listeleri, 2018’in en iyileri

Yazar: Bilge Binici
Editör: Mustafa Özbaylanlı

E-posta Aboneliği OluşturunYeni İçeriklerimizi Kaçırmayın

Yazar: Bilge Binici