Carpe Diem Kitap Sohbeti 6

Kitap ve İnsan

Carpe Diem Kitap Sohbeti 6

4 Mart 2018 Meetuplar 0
Carpe Diem Kitap Sohbeti 6

Kitapseverler için özelleştirilmiş meetup etkinliklerimizden Carpe Diem’in 6.’sı için başvurular devam ediyor. Başvuru formunu doldurmayı unutmayın!

Carpe Diem Kitap Sohbeti 6

Carpe Diem Kitap Sohbeti 6

Carpe Diem Kitap Sohbeti Nedir?

Diğer kitapseverler ile tanışacağın ve onlarca kitap hakkında sohbet edip bilgi edineceğin 2 saatlik bir deneyime var mısın?

Carpe Diem Kitap Sohbetleri kitapseverler için özelleştirilmiş eşsiz bir meetup etkinliğidir. Her sohbette bambaşka kitapseverlerle harika temalar çerçevesinde felsefeden tarihe, şiirden bilim kurguya kadar ne okuyorsan üzerine konuşabilir, tartışabilirsin.

Çay, kahve eşliğinde sevdiğimiz kitaplardan okuduğumuz alıntılarla başlayan sohbetimizde düşünce deneylerinden hikaye yazma çalışmalarına, dertleşme ile başlayan dostluklardan birlikte gidilen etkinliklere kadar birçok şey sizleri bekliyor!

Daha detaylı bilgi için “Carpe Diem Kitap Sohbeti nedir?” başlıklı blog yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Geçmiş Carpe Diem Kitap Sohbeti meetup larımıza göz atabilirsiniz.

29 Kasım – Carpe Diem Kitap Sohbetleri 1 – Açık Arttırma

Size ait olmayan bir hayatı yaşıyorsunuz belki de. Peki buna gerçek anlamda yaşamak denebilir mi?  Her birinizin bazı sıra dışı hayalleri, düşünceleri vardı. Farkında mısınız? Hayalleriniz için yaşamadığınızın her an ölüyorsunuz. Benjamin Franklin’in de dediği gibi:

“Çoğu insan 25 yaşında ölür ancak 75 yaşında gömülür.”

15 Aralık – Carpe Diem Kitap Sohbetleri 2 – Bugünün Öyküsü

15 Aralık Cuma akşamı gerçekleştirdiğimiz Carpe Diem Kitap Sohbeti meetupımızda birlikt bir öykü yazmayı denedik. Buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

“İnsanın aklına bir takım kelimeler gelmesi başka… Düşünmek başka…” 
Tutunamayanlar, Oğuz Atay

28 Aralık – Carpe Diem Kitap Sohbetleri 3 – Kayıp Cümleler

28 Aralık’ta gerçekleştirdiğimiz Carpe Diem kitap sohbetimizin teması “Kayıp Cümleler” idi. Kitaplar üzerine başlayan sohbetimiz sırasında katılımcılardan, birlikte oluşturduğumuz sözcük havuzundan 3 tanesini seçip bu sözcükleri içeren bir cümle kurmalarını istedik. Sohbetimiz sırasında bulduğumuz “Kayıp Cümleler”imize ve bahsi geçen kitaplara buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

“Let me live, love and say it in good sentences.”
Sylvia Plath

12 Ocak – Carpe Diem Kitap Sohbetleri 4 – Cep Öyküleri

12 Ocak’ta gerçekleştirdiğimiz Carpe Diem Kitap Sohbeti mizin teması “Cep Öyküleri”ydi. Katılımcılarımızdan Hemingway’in öyküsünden ilham alarak 10 kelimeden kısa öyküler yazmalarını istedik. Sohbette üyelerimizin kurduğu cümleler ve bahsi geçen kitapları bu yazıda bulabilirsiniz.

“For sale: Baby shoes. Never worn.”
Ernest Hemingway

22 Şubat – Carpe Diem Kitap Sohbetleri 5 – Paniğe Kapılma

Bu meetupımız özellikle bilim kurgu, fantastik ve siyaset felsefesi sevenler için daha bir ilgi çekiciydi. Temamızın içeriği, Elon Musk’ın kitapseverlere mesajı, Otostopçunun Galaksi Rehberi ve katılımcılarımızın hayal güçlerinin ürünlerinden bazı kesitler bu yazıda.

“Don’t Panic”

Ve 7 Mart – Carpe Diem Kitap Sohbetleri 6

İstanbul’daki kitapseverleri “Carpe Diem Kitap Sohbetleri 6” meetup etkinliğimize davet ediyoruz.

Detaylar

Tarih: 9 Mart Cuma
Saat: 19.30
Mekan: Whatsapp aracılığıyla bilgi verilecek

Gelecek meetup ‘larımızdan haberdar olmak için aşağıdan mail aboneliği oluşturabilirsiniz veya sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Başvuru

Başvuru için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Kabul edilmeniz halinde en geç etkinlikten 1 gün önce Whatsapp aracılığıyla bilgilendirileceksiniz.

Başvuru süresi sona ermiştir. Gelecek meetuplardan haberdar olmak için formu doldurabilirsiniz.