Balya Topluluğu Desteğinizi Bekliyor

Balya Topluluğu Desteğinizi Bekliyor

Sizlere destekçisi olduğumuz bir bağış organizasyonu topluluğundan bahsetmek istiyorum: Balya. Düzenledikleri bağış kampanyalarını zaman zaman siz üyelerimize ve diğer kitapseverlere duyurmaya çalışacağız. Hadi gelin Balya’nın kim olduğuna ve onlar için neler yapabileceğimize göz atalım.

Balya Topluluğu

Balya Topluluğu Desteğinizi Bekliyor
Balya Topluluğu Desteğinizi Bekliyor

Balya Topluluğu Kimdir?

Balya Topluluğu gönüllü olarak kitap bağış kampanyaları organize eden üniversite öğrencilerinden oluşmuş bir ekip. Özellikle doğudaki köy okullarının kitap, kırtasiye, kıyafet gibi ihtiyaçlarını karşılamak için düzenli olarak bağış toplayıp gönderim yapıyorlar. Kitapmeetup ailesi olarak biz de onların bu güzel çalışmalarına destek olmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Sizler de elinizden geldiğince destek olursanız köy okullarındaki çocukları mutlu edebilir, daha iyi bir geleceğe katkı sağlayabilirsiniz.

Balya Topluluğu

Kendilerinden ve yaptıkları işten kısaca şu şekilde bahsediyorlar:

Hayatında deniz görme imkanı bulamamış çocukları okyanusta yunuslarla yüzdürebilmek için yola çıktık. Girdaplar ile çevrili bu yolculukta çocuklarımızın fırtınalara göğüs gerebilmesi için monta ve bota, yolunu kaybettiğinde hesap yapabilmesi için deftere ve kaleme ihtiyacı olacaktır. Bu yolda çocuklarımızı okyanusa taşıyacak en güvenli taşıt ise hiç şüphesiz kitaptır. 1 kitap yol gösteren pusulaysa 1 Balya kitap okyanusa ulaşmak demektir. İşte biz de “Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” diyen Atatürk’ün sözüyle onlara balyalar halinde umut götürmeye, hayallerinin ellerinden tutmaya karar verdik.

Balya Topluluğu kısa zamanda büyük bir kitleye ulaşmayı başardı ve kampanyalarına hız verdi. Şu sıralar Siirt Pervari’deki bir köy okulu için yardım topluyorlar. Şimdiden 600 kitap toplanmış ve yaklaşık 1 hafta sonra gönderilecekmiş. Ancak kırtasiye malzemesi eksiğini henüz tamamlayamamışlar. Kitap yardımı da yapabilirsiniz, ihtiyaçtan fazla toplanan kitaplar bir sonraki okula gönderilecek. Tüm yardımlarınızı kargo ile veya İstanbul içi elden ulaştırabilirsiniz. Yardımlarınız için aşağıdaki formu doldurursanız sizinle en kısa zamanda iletişime geçilecektir.

Balya Topluluğu Instagram adresi
instagram.com/balyatoplulugu

Yılbaşı Bağış Kampanyamız

Kitapmeetup ailesi olarak daha önce de Archigang ekininin düzenlediği bir kitap bağışı kampanyasına 100 kitap ile destek olmuştuk. Destek olan tüm üyelerime tekrar binlerce kez teşekkürler. İlgili blog yazımızı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak okuyabilrsiniz.

Vanlı Çocuklar Yeni Yıla Mutlu Girecek

Vanlı Çocuklar için yılbaşında kitap hediyesi
Vanlı Çocuklar için yılbaşında kitap hediyesi

Destek Olma Zamanı

Balya’nın Siirt için sizlerden isteğini onların deyişiyle tekrar hatırlatalım.

Siirt Pervari’deki 315 öğrenci mevcutlu Üsteğmen Korhan Zağralı İlkokulunun kitap ve kırtasiye malzemelerine ihtiyacı var. Sen de bir çocuğun yüzündeki tebessümün kaynağı olmak istiyorsan , yapacağımız balyalarda senin de katkın olsun. 

Eğitim Gönüllüleri’nin çok sevdiğim bir sloganı var: “Bir Çocuk Değişir, Türkiye Değişir.” O çocuklara umut olmak ve güzel ülkemizin geleceğine şimdiden katkı sağlamak için desteğinizi bekliyoruz. Her türlü yardım teklifleriniz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Yazar: Mustafa Özbaylanlı

 

Yazar: Kitapmeetup

Kültür Sanat Edebiyat